Kullanım kılavuzu Arçelik 154140 MB Buzdolabı

Arçelik 154140 MB Buzdolabı için kullanma kılavuzuna mı ihtiyacınız var? Aşağıda PDF formatındaki kullanma kılavuzunu ücretsiz olarak inceleyebilir ve indirebilirsiniz. Aşağıda aynı zamanda ürününüzü optimal bir şekilde kullanabilmeniz için sıkça sorulan sorular, bir ürün derecelendirmesi ve kullanıcı geribildirimleri yer almaktadır. Eğer aradığınız kullanma kılavuzu bu değilse lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Kullanım kılavuzu

Loading…

Türkçe kullanım kılavuzunu indir (PDF, 0.81 MB)
(Çevreyi düşünün ve sadece çok gerekli olması halinde bu kullanma kılavuzunu yazdırın)

Loading…

Derecelendirme

Bir ürün derecelendirmesi yaparak Arçelik 154140 MB Buzdolabı hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin. Bu ürüne ilişkin deneyimlerinizi paylaşmak veya bir soru sormak ister misiniz? Lütfen sayfanın alt kısmında bir yorum bırakın.
Bu Arçelik ürününden memnun kaldınız mı?
Evet Hayır
Bu ürünü derecelendiren ilk kişi siz olun
0 oylar

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Buzdolabımın daha soğuk olmasını istiyorsam, daha yüksek veya daha düşük bir ayar seçmeli miyim? Doğrulanmış
Çoğu buzdolabında daha yüksek bir ayar, makinenin daha sert soğuması anlamına gelir. Daha düşük bir ayarda, makine daha az sert soğur ve buzdolabındaki sıcaklık daha yüksek olur.

Bu faydalıydı (2457)
Bir buzdolabı için en iyi sıcaklık ayarı nedir? Doğrulanmış
Sağlık açısından bakıldığında 3 ℃ ile 4 ℃ arasındaki sıcaklıklar en iyisidir. Bu sıcaklıklarda bakteri ve küf oluşumu sınırlıdır.

Bu faydalıydı (957)
Buzdolabımın kapısının açılma yönünü değiştirebilir miyim? Doğrulanmış
Evet, neredeyse tüm ayakta duran buzdolapları, kapıyı diğer tarafa yerleştirme seçeneği sunar. Bunun nasıl yapılacağı genellikle kılavuzda bulunabilir.

Bu faydalıydı (900)
Buzdolabımdaki tahliye deliği kirli / tıkalı, nasıl temizlemeliyim? Doğrulanmış
Bunu yapmak için özel temizleme cihazları vardır, ancak tıkanıklığı veya kiri pamuklu çubukla çıkarmak da mümkündür. Boşaltma deliğini temiz tutmak ve kokuları önlemek için, gidere yılda 4 kez bir damla klorlu ağartıcı koymanız önerilir.

Bu faydalıydı (776)
Buzdolabımdan fokurdama sesi geliyor, bu normal mi? Doğrulanmış
Modern buzdolapları çevre dostu bir soğutma maddesinden yararlanmaktadır. Soğutma işlemi sırasında bu madde bir gaza dönüşür ve bu da bir fokurdama ve / veya tıslama sesine neden olabilir. Bu tamamen normaldir.

Bu faydalıydı (721)
Buzdolabımın arka duvarında su veya buz damlaları oluşması normal mi? Doğrulanmış
Evet, bu tamamen normal bir olay. Buzdolabına sıcak hava veya ürünlerle giren nem, arka duvar olan en soğuk kısma yerleşecektir. Arka duvar donma noktasının altındaki sıcaklıklara ulaşabileceğinden, damlalar zaman zaman donacaktır. Buzdolabı boştayken damlalar çözülür ve buzdolabının giderine akar.

Bu faydalıydı (449)
Buzdolabımın kapısı düzgün kapanmıyor, niye öyle? Doğrulanmış
En yaygın iki neden, buzdolabının düz olmaması ve kapı contasının hasar görmüş olması veya üzerinde yiyecek artıkları olmasıdır. Buzdolabının düz olduğundan emin olun ve kapı contasını kontrol edin. Gerekirse contayı değiştirin.

Bu faydalıydı (343)
Yeni bir buzdolabı aldım, hemen açabilir miyim? Doğrulanmış
Hayır, buzdolabının açılabilmesi için en az 4 saat dik konumda durması gerekir. Bunun nedeni, soğutucu sıvının çökmesi gerektiğidir.

Bu faydalıydı (309)
Buzdolabım ile duvar arasında ne kadar boşluk bırakmalıyım? Doğrulanmış
İyi bir havalandırma sağlamak için, buzdolabının her iki yanında ve arkasında en az 5 cm boş alan bırakmak en iyisidir.

Bu faydalıydı (258)
Buzdolabıma sıcak yiyecek veya içecek koyabilir miyim? Doğrulanmış
Tercihen hayır. Buzdolabınızın içindeki sıcaklık yükselecek ve bu da içinde depolanan diğer eşyaları olumsuz yönde etkileyecektir.

Bu faydalıydı (150)
Buzdolabımın açtıktan sonra ayarlanan sıcaklığa ulaşması ne kadar sürer? Doğrulanmış
Bu, buzdolabının boyutuna, yaşına ve modeline bağlıdır. Buzdolabının ayarlanan sıcaklığa ulaşması birkaç saat ila 24 saat sürebilir. Bozulmayan malların buzdolabına konulmasıyla süreç hızlandırılabilir. Buzdolabındaki sıcaklık, içerideki hava hissedilerek doğru ölçülemez. Buzdolabının ayarlanan sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığını anlamanın en iyi yolu, içinde termometre bulunan buzdolabına bir bardak su koymaktır.

Bu faydalıydı (146)
Buzdolabımda yoğuşma var, niye öyle? Doğrulanmış
Bunun birkaç nedeni olabilir. Kapı contası arızalı olabilir ve dış havanın buzdolabına girmesine izin verebilir. Buzdolabının düz olmaması da kapının düzgün kapanmasını engelliyor olabilir. Diğer bir neden, kapı sık sık açılırken buzdolabının içi ve dışı arasındaki sıcaklık arasındaki büyük farktır.

Bu faydalıydı (136)
Buzdolabımın lastik contalarında küf var ne yapmalıyım? Doğrulanmış
Lastik contalar aslında buzdolabının içinde değildir ve bu nedenle daha sıcaktır. Bu, bakterilerin büyümesini ve küflenmesini sağlar. Bunu önlemek için lastikleri düzenli olarak temizleyin.

Bu faydalıydı (113)
R-410A nedir? Doğrulanmış
R-410A, buzdolapları ve klimalar gibi 0 ° C'ye kadar soğuyan cihazlarda kullanılan bir soğutma maddesidir. Eski soğutucu ajanların yerini alır ve ozon tabakasına zarar vermez.

Bu faydalıydı (110)

Loading…

Bu ürün hakkındaki sohbete katıl

Kullanım kılavuzu Arçelik 154140 MB Buzdolabı