Kullanım kılavuzu arama sonuçları Çok işlevli yazıcılar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Çok işlevli yazıcılar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Mürekkep kartuşum yeni ama yazdırmıyor, neden bu? Doğrulanmış
Yeni mürekkep kartuşları her zaman baskı kafasının üzerinde ambalajın içinde kurumalarını önleyen bir çıkartma ile gelir. Kartuştan mürekkep çıkabileceğinden emin olmak için bu etiketi çıkarın.

Bu faydalıydı (395) Devamını oku
Tam sayfa bir şey yazdırmak istiyorum, ancak ne yaparsam yapayım, baskının etrafında her zaman beyaz bir kenar olacak. Neden? Doğrulanmış
Yazıcının kağıdı tutabileceği bir yere ihtiyacı olduğu için çoğu yazıcı kenarlıksız yazdıramaz. Bu nedenle her zaman beyaz bir kenar olacaktır.

Bu faydalıydı (331) Devamını oku
Mürekkep kartuşum kurudu, ne yapabilirim? Doğrulanmış
Baskı kafalı ve kafasız kartuşlar var. Yalnızca yazıcı kafalı kartuşların tıkanıklığı kendiniz açılabilir. Pamuklu bir çubuk alın ve ılık suya batırın. Baskı kafasını çok ıslatmadan dikkatlice ovalayın. Gerekirse tekrarlayın.

Bu faydalıydı (165) Devamını oku
Her yazıcı fotoğraf kağıdına yazdırabilir mi? Doğrulanmış
Hayır, bu bazı yazıcıların sahip olduğu özel bir özelliktir. Bu kısmen fotoğraf kağıdının kalınlığından kaynaklanıyor.

Bu faydalıydı (124) Devamını oku
Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı arasındaki fark nedir? Doğrulanmış
Bu iki tip yazıcı arasındaki en büyük fark teknolojidir. Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı, kağıda çok küçük mürekkep damlacıkları yerleştirir. Mürekkep sıvı olduğu için baskı kafası zamanla kuruyabilir. Bunu önlemek için düzenli baskı gerekir. Lazer yazıcı, kağıda toner (siyah veya renkli toz) uygular. Toz kuruyamaz, bu da normal baskıyı gereksiz hale getirir. Ayrıca, ortalama olarak lazer yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha hızlı çalışır.

Bu faydalıydı (113) Devamını oku
Yazıcımda en iyi kağıt kalınlığını kullanabilirim? Doğrulanmış
Normal bir tüketici yazıcısı genellikle 80 gram kağıt kalınlığı kullanır. Sıklıkla kullanılan diğer standart ağırlıklar 120 gram ve 160 gramdır.

Bu faydalıydı (72) Devamını oku
DPI ne anlama geliyor? Doğrulanmış
DPI, İnç Başına Nokta anlamına gelir ve baskıların ne kadar keskin olacağını gösterir. Daha fazla DPI, daha keskin baskılar sağlar.

Bu faydalıydı (70) Devamını oku
Kağıt kalınlığı nedir? Doğrulanmış
Kağıt kalınlığı ağırlık olarak belirtilir, örneğin 80 gram kağıt. Bu, kağıdın bir metrekaredeki ağırlığıdır. Daha ağır kağıt daha kalın ve daha sağlamdır.

Bu faydalıydı (48) Devamını oku
Yazdırılan belgeler çarpık, ne yapabilirim? Doğrulanmış
Buna neden olabilecek birkaç şey var. Kağıt yanlış yüklenmiş olabilir. Kağıdın bu yazıcıyla eşleşecek doğru özelliklere sahip olmaması mümkündür. Seçilen kağıt boyutu gerçek kağıtla eşleşmiyor olabilir. Bunların hiçbiri sorunu çözmezse, üreticiye başvurun.

Bu faydalıydı (46) Devamını oku
SD ne anlama geliyor? Doğrulanmış
SD, Secure Digital anlamına gelir. SD kartlar, birçok dijital kamera için standart depolama ortamıdır.

Bu faydalıydı (26) Devamını oku