Kullanım kılavuzu arama sonuçları Arabalar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Arabalar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Arabamın zamanlama zinciri var, bunun için değiştirme aralığı nedir? Doğrulanmış
Normal kullanımda, bir zamanlama zinciri aracın tüm ömrü boyunca dayanmalıdır ve değiştirilmesi gerekmez.

Bu faydalıydı (2410)
Bir veya daha fazla kapıyı içeriden açamıyorum, bu neden? Doğrulanmış
Çocuk güvenlik kilidi muhtemelen etkinleştirilmiştir. Bu genellikle kapıdaki bir mekanizma ile devre dışı bırakılabilir.

Bu faydalıydı (761)
Yağımı ne sıklıkla değiştirmeliyim? Doğrulanmış
Neredeyse her arabanın kendine özgü bir kılavuzu vardır, ancak genel olarak yağınızı her 10.000 ila 15.000 kilometrede veya yılda bir değiştirmek akıllıca olacaktır. Kirlenmiş yağ, zamanla motora ciddi hasar verebilir.

Bu faydalıydı (643)
Yolcu koltuğunun yan tarafındaki hava yastığı ne zaman kapatılmalıdır? Doğrulanmış
Yolcu koltuğunda bir araba koltuğunda bir çocukla sürüş yaparken, o taraftaki hava yastığı kapatılmalıdır. Bu, yolcu koltuğunda oturan 12 yaşına kadar çocuklar için de tavsiye edilir. Bu, bir kaza durumunda yaralanmaları önlemek içindir.

Bu faydalıydı (582)
Arabanın anahtarları artık arabanın kilidini uzaktan açmıyor, bu neden? Doğrulanmış
Uzaktan açılabilen araba anahtarları genellikle bir pille çalışır. Bittiğinde, anahtar artık çalışmayacak. Pili değiştirin ve tekrar deneyin.

Bu faydalıydı (577)
Daha düşük bir lastik basıncı karda sürerken daha fazla yol tutuşu sağlar mı? Doğrulanmış
Hayır, lastikler daha düşük basınçla yolla daha fazla temas edecek yüzeye sahip olsalar da, yine de daha az stabilite ile sonuçlanacaktır. Daima doğru lastik basıncı ile sürün!

Bu faydalıydı (330)
Arabamı yanlış yakıtla doldurdum, ne yapmalıyım? Doğrulanmış
Sürme! Benzinli arabaya dizeli veya dizel arabaya benzini koymanız fark etmez. Her iki durumda da aracın enerjisine ve / veya diğer kısımlarına zarar verebilir. Yol yardımı ile iletişime geçin.

Bu faydalıydı (219)
Arabamın VIN numarasını nerede bulabilirim? Doğrulanmış
Bu, marka ve modele göre değişebilir, ancak birçok arabada VIN numarası kapı pervazında, kaputun altında veya ön koltuktaki metal zemin üzerinde bulunabilir.

Bu faydalıydı (184)
Ön cam sileceklerimdeki bıçakları ne sıklıkla değiştirmeliyim? Doğrulanmış
Silecek lastiklerinin yılda en az bir kez değiştirilmesi tavsiye edilir. Bıçakların değiştirilmesi gerektiğini gösteren işaretler çiziliyor, pus bırakıyor, ses çıkarıyor veya lastik çıkıyor.

Bu faydalıydı (160)
Bir kilometre kaç mildir? Doğrulanmış
Bir kilometre 0,621 mile eşittir. On kilometre 6,21 mil yapar. Bir mil, 1.609 kilometreye eşittir. On mil 16,09 kilometre yapar.

Bu faydalıydı (137)
VIN numarası nedir? Doğrulanmış
VIN, Araç Kimlik Numarası anlamına gelir ve her arabanın sahip olduğu benzersiz bir numaradır. Bu, örneğin bir çarpışma veya geri çağırma durumunda aracı tanımlanabilir hale getirir. Ayrıca, plakaların eksik olması durumunda bir arabanın tanımlanmasını sağlar.

Bu faydalıydı (135)
Ön camda buz varken ön cam sileceklerini kullanabilir miyim? Doğrulanmış
Hayır, bu tavsiye edilmez. Buz keskindir ve silecek lastiklerindeki kauçuğa zarar verebilir.

Bu faydalıydı (132)