Arabalar için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Arabalar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Arabamın zamanlama zinciri var, bunun için değiştirme aralığı nedir? Doğrulanmış

Normal kullanımda, bir zamanlama zinciri aracın tüm ömrü boyunca dayanmalıdır ve değiştirilmesi gerekmez.

Bu faydalıydı (2607) Devamını oku

Bir veya daha fazla kapıyı içeriden açamıyorum, bu neden? Doğrulanmış

Çocuk güvenlik kilidi muhtemelen etkinleştirilmiştir. Bu genellikle kapıdaki bir mekanizma ile devre dışı bırakılabilir.

Bu faydalıydı (876) Devamını oku

Yağımı ne sıklıkla değiştirmeliyim? Doğrulanmış

Neredeyse her arabanın kendine özgü bir kılavuzu vardır, ancak genel olarak yağınızı her 10.000 ila 15.000 kilometrede veya yılda bir değiştirmek akıllıca olacaktır. Kirlenmiş yağ, zamanla motora ciddi hasar verebilir.

Bu faydalıydı (767) Devamını oku

Arabanın anahtarları artık arabanın kilidini uzaktan açmıyor, bu neden? Doğrulanmış

Uzaktan açılabilen araba anahtarları genellikle bir pille çalışır. Bittiğinde, anahtar artık çalışmayacak. Pili değiştirin ve tekrar deneyin.

Bu faydalıydı (659) Devamını oku

Yolcu koltuğunun yan tarafındaki hava yastığı ne zaman kapatılmalıdır? Doğrulanmış

Yolcu koltuğunda bir araba koltuğunda bir çocukla sürüş yaparken, o taraftaki hava yastığı kapatılmalıdır. Bu, yolcu koltuğunda oturan 12 yaşına kadar çocuklar için de tavsiye edilir. Bu, bir kaza durumunda yaralanmaları önlemek içindir.

Bu faydalıydı (639) Devamını oku

Daha düşük bir lastik basıncı karda sürerken daha fazla yol tutuşu sağlar mı? Doğrulanmış

Hayır, lastikler daha düşük basınçla yolla daha fazla temas edecek yüzeye sahip olsalar da, yine de daha az stabilite ile sonuçlanacaktır. Daima doğru lastik basıncı ile sürün!

Bu faydalıydı (380) Devamını oku

Arabamı yanlış yakıtla doldurdum, ne yapmalıyım? Doğrulanmış

Sürme! Benzinli arabaya dizeli veya dizel arabaya benzini koymanız fark etmez. Her iki durumda da aracın enerjisine ve / veya diğer kısımlarına zarar verebilir. Yol yardımı ile iletişime geçin.

Bu faydalıydı (261) Devamını oku

Arabamın VIN numarasını nerede bulabilirim? Doğrulanmış

Bu, marka ve modele göre değişebilir, ancak birçok arabada VIN numarası kapı pervazında, kaputun altında veya ön koltuktaki metal zemin üzerinde bulunabilir.

Bu faydalıydı (230) Devamını oku

Ön cam sileceklerimdeki bıçakları ne sıklıkla değiştirmeliyim? Doğrulanmış

Silecek lastiklerinin yılda en az bir kez değiştirilmesi tavsiye edilir. Bıçakların değiştirilmesi gerektiğini gösteren işaretler çiziliyor, pus bırakıyor, ses çıkarıyor veya lastik çıkıyor.

Bu faydalıydı (206) Devamını oku

VIN numarası nedir? Doğrulanmış

VIN, Araç Kimlik Numarası anlamına gelir ve her arabanın sahip olduğu benzersiz bir numaradır. Bu, örneğin bir çarpışma veya geri çağırma durumunda aracı tanımlanabilir hale getirir. Ayrıca, plakaların eksik olması durumunda bir arabanın tanımlanmasını sağlar.

Bu faydalıydı (180) Devamını oku

Bir kilometre kaç mildir? Doğrulanmış

Bir kilometre 0,621 mile eşittir. On kilometre 6,21 mil yapar. Bir mil, 1.609 kilometreye eşittir. On mil 16,09 kilometre yapar.

Bu faydalıydı (170) Devamını oku

Ön camda buz varken ön cam sileceklerini kullanabilir miyim? Doğrulanmış

Hayır, bu tavsiye edilmez. Buz keskindir ve silecek lastiklerindeki kauçuğa zarar verebilir.

Bu faydalıydı (158) Devamını oku