Dijital kameralar için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Dijital kameralar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Resimlerimde 'kırmızı gözleri' nasıl önleyebilirim? Doğrulanmış

'Kırmızı göz' fenomeni, resimdeki insanların gözlerine çok kısa sürede çok fazla ışık gelmesinden kaynaklanır. Bu etki karanlık bir atmosferde daha da güçlüdür. Bunu önlemek için aşağıdakiler yapılabilir: İnsanların doğrudan kameraya bakmasına, daha fazla ışık oluşturmasına, fotoğrafı konuya yaklaştırmasına veya yakınlaştırma işlevinin kullanımını azaltmasına izin vermeyin.

Bu faydalıydı (285) Devamını oku

Megapiksel nedir? Doğrulanmış

Bir megapiksel (MP) bir milyon piksele eşittir. Megapikseller, diğer şeylerin yanı sıra, dijital kamera ve video kameraların çözünürlüğünü belirtmek için kullanılır. Örneğin, 1280x960 piksellik görüntüler üreten bir kameranın çözünürlüğü yaklaşık 1,3MP'dir. Bir görüntünün kalitesini etkileyen birçok faktör olmasına rağmen, genel olarak daha fazla megapikselin daha iyi bir görüntü ile sonuçlandığı söylenebilir.

Bu faydalıydı (266) Devamını oku

Yeniden şarj etmeden önce lityum iyon pilimi boşaltmam gerekir mi? Doğrulanmış

Hayır, bu gerekli değil. Daha eski pillerde durum böyleydi. Lityum iyon piller kullanımdan sonra şarj edilebilir ve gerektiğinde şarj cihazından çıkarılabilir.

Bu faydalıydı (236) Devamını oku

SD ne anlama geliyor? Doğrulanmış

SD, Secure Digital anlamına gelir. SD kartlar, birçok dijital kamera için standart depolama ortamıdır.

Bu faydalıydı (208) Devamını oku

Cihazımdaki pil oksitlenmiş, yine de güvenle kullanabilir miyim? Doğrulanmış

Evet, cihaz yine de güvenle kullanılabilir. İlk olarak, oksitlenmiş pili çıkarın. Bunu yapmak için asla çıplak ellerinizi kullanmayın. Ardından sirke veya limon suyuna batırılmış pamuklu çubukla pil bölmesini temizleyin. Kurumasını bekleyin ve yeni piller takın.

Bu faydalıydı (202) Devamını oku

Bir lityum iyon pili uzun süre saklamanın en iyi yolu nedir? Doğrulanmış

Bir lityum iyon pili saklamanın en iyi yolu 5 ila 45 derece Celcius arasındadır. Ayrıca, depolanmadan önce pilin yaklaşık% 67 oranında dolu olduğundan emin olmak da iyi bir fikirdir.

Bu faydalıydı (189) Devamını oku

Lityum iyon pilim hangi koşullarda en iyi şekilde çalışacak? Doğrulanmış

Lityum iyon piller, 5 ila 45 derece Celcius arasındaki bir sıcaklıkta en iyi şekilde çalışır. Çok soğuk veya sıcak havalarda pilin daha çabuk biteceğini fark edebilirsiniz. 5 ° C'nin altındaki veya 45 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklarda şarj edilmesi önerilmez.

Bu faydalıydı (180) Devamını oku