Kullanım kılavuzu arama sonuçları Kaydedici kameralar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Kaydedici kameralar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

SD kartımda ne kadar çekim saklayabilirim? Doğrulanmış
Bu büyük ölçüde ayarlara bağlıdır, ancak genel olarak 1GB depolama alanının yaklaşık 5 dakikalık HD çekim veya 1 dakikalık 4K çekim tutabileceği söylenebilir.

Bu faydalıydı (24)
Cihazımdaki pil oksitlenmiş, yine de güvenle kullanabilir miyim? Doğrulanmış
Evet, cihaz yine de güvenle kullanılabilir. İlk olarak, oksitlenmiş pili çıkarın. Bunu yapmak için asla çıplak ellerinizi kullanmayın. Ardından sirke veya limon suyuna batırılmış pamuklu çubukla pil bölmesini temizleyin. Kurumasını bekleyin ve yeni piller takın.

Bu faydalıydı (9)
Resimlerimde 'kırmızı gözleri' nasıl önleyebilirim? Doğrulanmış
'Kırmızı göz' fenomeni, resimdeki insanların gözlerine çok kısa sürede çok fazla ışık gelmesinden kaynaklanır. Bu etki karanlık bir atmosferde daha da güçlüdür. Bunu önlemek için aşağıdakiler yapılabilir: İnsanların doğrudan kameraya bakmasına izin vermeyin, daha fazla ışık oluşturmayın, fotoğrafı konuya yaklaştırmayın veya yakınlaştırma işlevinin kullanımını azaltmayın.

Bu faydalıydı (9)
Megapiksel nedir? Doğrulanmış
Bir megapiksel (MP) bir milyon piksele eşittir. Megapikseller, diğer şeylerin yanı sıra, dijital kamera ve video kameraların çözünürlüğünü belirtmek için kullanılır. Örneğin, 1280x960 piksellik görüntüler üreten bir kameranın çözünürlüğü yaklaşık 1,3MP'dir. Bir görüntünün kalitesini etkileyen birçok faktör olmasına rağmen, genel olarak daha fazla megapikselin daha iyi bir görüntü ile sonuçlandığı söylenebilir.

Bu faydalıydı (9)
SD ne anlama geliyor? Doğrulanmış
SD, Secure Digital anlamına gelir. SD kartlar, birçok dijital kamera için standart depolama ortamıdır.

Bu faydalıydı (6)