LED televizyonlar için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm LED televizyonlar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Evrensel bir uzaktan kumandayı televizyonuma nasıl bağlarım? Doğrulanmış

Evrensel uzaktan kumandanızı bağlamak için hem uzaktan kumandanın hem de televizyonun model numarasına ve marka adına ihtiyacınız vardır. Uzaktan kumanda kılavuzunda markalar ve model numaraları için bir kod listesi bulunmaktadır.

Bu faydalıydı (4545) Devamını oku

HDMI ile LED televizyonuma hoparlör bağlamak istiyorum, hangi bağlantı noktasını kullanmalıyım? Doğrulanmış

Özellikle ses ekipmanı bağlamak için yapılmış HDMI-ARC bağlantı noktasını kullanmanız gerekir.

Bu faydalıydı (2077) Devamını oku

Cihazımı hangi HDMI bağlantı noktasına bağladığım önemli mi? Doğrulanmış

Genel olarak blu-ray oynatıcı veya oyun konsolu gibi bir cihazı herhangi bir HDMI bağlantı noktasına bağlayabilirsiniz. Cihaz daha sonra televizyonunuzdaki ilgili HDMI kanalı seçilerek kullanılabilir.

Bu faydalıydı (981) Devamını oku

LED televizyonumun inçlerini nasıl ölçebilirim? Doğrulanmış

LED televizyonunuzdaki inçlerin ölçülmesi, örneğin ekranın sol üst köşesi ile ekranın sağ alt köşesi (kenarı değil) arasındaki diyagonal mesafeyi ölçerek yapılır. Bir inç 2,54 santimetreye eşittir, yani 99 santimetreyi ölçtüğünüzde bu, LED televizyonunuzun 39 inç olduğu anlamına gelir.

Bu faydalıydı (857) Devamını oku

Uzaktan kumandam aynı markanın diğer televizyon modellerinde de çalışacak mı? Doğrulanmış

Genellikle bir televizyonun uzaktan kumandası aynı markanın benzer modellerinde de çalışacaktır. Ancak, bu markanın tüm modellerinde çalışması alışılmadık bir durumdur. Evrensel uzaktan kumandalar bunu yapmak için daha uygundur.

Bu faydalıydı (493) Devamını oku

LCD ve LED arasındaki fark nedir? Doğrulanmış

Her iki teknik de kendi başına ışık yaymayan bir LCD ekran kullanır. Aradaki fark, ekranın arkasındaki ışıklandırmada. LCD ekranlarda bu, CCFL (soğuk katotlu floresan lamba) ile yapılır ve LED, LED ışıklardan yararlanır.

Bu faydalıydı (445) Devamını oku

Ölü bir pikseli kendim tamir edebilir miyim? Doğrulanmış

Ölü piksel ile sıkışmış piksel arasında bir fark vardır. Sıkışmış bir piksel hala renklidir ve kendisini eski haline getirene kadar piksele tam olarak hafif bir basınç uygulanarak düzeltilebilir. Ölü bir piksel her zaman siyah veya beyazdır ve kendi başınıza onarılamaz.

Bu faydalıydı (369) Devamını oku

HDMI ne anlama geliyor? Doğrulanmış

HDMI, Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü anlamına gelir. HDMI, bir cihazdan diğerine yüksek kaliteli video ve ses göndermek için kullanılan bir bağlantıdır.

Bu faydalıydı (324) Devamını oku

Kontrast oranı nedir? Doğrulanmış

Kontrast oranı, en beyaz beyazın en siyahtan ne kadar uzakta olduğunu söyler. Örneğin 400: 1'lik bir kontrast oranı, ekrandaki en siyah siyahın en beyaz beyazdan 400 kat daha koyu olduğu anlamına gelir. Yüksek kontrast oranı, görüntünün keskinliğine katkıda bulunur.

Bu faydalıydı (300) Devamını oku

Uzaktan kumanda üzerindeki numaraların yanında neden harfler var? Doğrulanmış

Bazı televizyon ayarları harf girmenizi gerektirebilir. Bir düğme üzerinde genellikle üç harf veya başka karakterler vardır. Harf girişi gerektiğinde, ilk harf için bu düğmeye bir kez, ikinci harf için iki kez ve üçüncü harf için 3 kez basabilirsiniz. Bu şekilde metin minimum sayıda buton ile yazılabilir.

Bu faydalıydı (293) Devamını oku

Televizyonum için en uygun izleme mesafesi nedir? Doğrulanmış

Bu kısmen kişisel tercihlere bağlıdır, ancak genel bir kural olarak optimum izleme mesafesi, televizyonun çapraz ekran boyutunun yaklaşık 3 katıdır. 60 inçlik (152 cm) bir televizyon için optimum izleme mesafesi 180 inç veya yaklaşık 4,5 metre olacaktır.

Bu faydalıydı (291) Devamını oku

LED televizyonumu nasıl düzgün bir şekilde temizleyebilirim? Doğrulanmış

Televizyonu kapatın ve ekrandaki tozu ve kiri mikrofiber bir bezle silin. Kağıt kullanmayın, bu çiziklere neden olabilir. Çok fazla baskı uygulamayın, aksi takdirde piksellere zarar verebilirsiniz. Özel bir deterjan kullanın veya 1 ölçek sirkeyi 1 ölçek suyla karıştırarak hazırlayın. Bezi deterjanla nemlendirin ve ekranı temizleyin. Bezin çok ıslak olmadığından emin olun. Döndürme hareketleri yaparak lekeleri çıkarın. Çizgileri önlemek için ekranı ikinci bir mikrofiber bezle kurulayın.

Bu faydalıydı (291) Devamını oku