Kullanım kılavuzu arama sonuçları Arçelik OLED televizyonlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Arçelik OLED televizyonlar modellerini aşağıda bulabilirsiniz. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız model listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

HDMI ile OLED televizyonuma bir hoparlör bağlamak istiyorum, hangi bağlantı noktasını kullanmalıyım? Doğrulanmış
Özellikle ses ekipmanı bağlamak için yapılmış HDMI-ARC bağlantı noktasını kullanmanız gerekir.

Bu faydalıydı (145)
Cihazımı hangi HDMI bağlantı noktasına bağladığım önemli mi? Doğrulanmış
Genel olarak blu-ray oynatıcı veya oyun konsolu gibi bir cihazı herhangi bir HDMI bağlantı noktasına bağlayabilirsiniz. Cihaz daha sonra televizyonunuzdaki ilgili HDMI kanalı seçilerek kullanılabilir.

Bu faydalıydı (77)
Televizyonum için en uygun izleme mesafesi nedir? Doğrulanmış
Bu kısmen kişisel tercihlere bağlıdır, ancak genel bir kural olarak optimum izleme mesafesi, televizyonun çapraz ekran boyutunun yaklaşık 3 katıdır. 60 inçlik (152 cm) bir televizyon için optimum izleme mesafesi 180 inç veya yaklaşık 4,5 metre olacaktır.

Bu faydalıydı (25)
OLED nedir? Doğrulanmış
OLED, Organik LED anlamına gelir. Bir OLED ekranın pikselleri, içinden bir akım geçtiğinde yanan organik malzemelerden oluşur. LCD ve LED'in aksine OLED, her piksel kendi ışığını yaydığı için herhangi bir arkadan aydınlatmaya ihtiyaç duymaz.

Bu faydalıydı (20)
Kontrast oranı nedir? Doğrulanmış
Kontrast oranı, en beyaz beyazın en siyahtan ne kadar uzakta olduğunu söyler. Örneğin 400: 1'lik bir kontrast oranı, ekrandaki en siyah siyahın en beyaz beyazdan 400 kat daha koyu olduğu anlamına gelir. Yüksek kontrast oranı, görüntünün keskinliğine katkıda bulunur.

Bu faydalıydı (18)
Uzaktan kumanda üzerindeki numaraların yanında neden harfler var? Doğrulanmış
Bazı televizyon ayarları harf girmenizi gerektirebilir. Bir düğme üzerinde genellikle üç harf veya başka karakterler vardır. Harf girişi gerektiğinde, ilk harf için bu düğmeye bir kez, ikinci harf için iki kez ve üçüncü harf için 3 kez basabilirsiniz. Bu şekilde metin minimum sayıda buton ile yazılabilir.

Bu faydalıydı (13)
HDMI ne anlama geliyor? Doğrulanmış
HDMI, Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü anlamına gelir. HDMI, bir cihazdan diğerine yüksek kaliteli video ve ses göndermek için kullanılan bir bağlantıdır.

Bu faydalıydı (13)
OLED televizyonumun inçlerini nasıl ölçebilirim? Doğrulanmış
OLED televizyonunuzdaki inçlerin ölçülmesi, örneğin ekranın sol üst köşesi ile ekranın sağ alt köşesi (kenarı değil) arasındaki diyagonal mesafeyi ölçerek yapılır. Bir inç 2,54 santimetreye eşittir, yani 99 santimetreyi ölçtüğünüzde, bu OLED televizyonunuzun 39 inç olduğu anlamına gelir.

Bu faydalıydı (12)
Uzaktan kumandam aynı markanın diğer televizyon modellerinde de çalışacak mı? Doğrulanmış
Genellikle bir televizyonun uzaktan kumandası aynı markanın benzer modellerinde de çalışacaktır. Ancak, bu markanın tüm modellerinde çalışması alışılmadık bir durumdur. Evrensel uzaktan kumandalar bunu yapmak için daha uygundur.

Bu faydalıydı (12)