Uzaktan kumandalar için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Uzaktan kumandalar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Evrensel bir uzaktan kumandayı televizyonuma nasıl bağlarım? Doğrulanmış

Evrensel uzaktan kumandanızı bağlamak için hem uzaktan kumandanın hem de televizyonun model numarasına ve marka adına ihtiyacınız vardır. Uzaktan kumanda kılavuzunda markalar ve model numaraları için bir kod listesi bulunmaktadır.

Bu faydalıydı (7306) Devamını oku

Uzaktan kumanda üzerindeki numaraların yanında neden harfler var? Doğrulanmış

Bazı televizyon ayarları harf girmenizi gerektirebilir. Bir düğme üzerinde genellikle üç harf veya başka karakterler vardır. Harf girişi gerektiğinde, ilk harf için bu düğmeye bir kez, ikinci harf için iki kez ve üçüncü harf için 3 kez basabilirsiniz. Bu şekilde metin minimum sayıda buton ile yazılabilir.

Bu faydalıydı (582) Devamını oku

Uzaktan kumandam aynı markanın diğer televizyon modellerinde de çalışacak mı? Doğrulanmış

Genellikle bir televizyonun uzaktan kumandası aynı markanın benzer modellerinde de çalışacaktır. Ancak, bu markanın tüm modellerinde çalışması alışılmadık bir durumdur. Evrensel uzaktan kumandalar bunu yapmak için daha uygundur.

Bu faydalıydı (423) Devamını oku

Kızılötesi uzaktan kumandanın ortalama menzili nedir? Doğrulanmış

Ortalama bir kızılötesi uzaktan kumanda yaklaşık 3 ila 6 metre menzile sahipti. Ayrıca, cihaz ne kadar uzakta olursa, nişan alması o kadar zor olacaktır.

Bu faydalıydı (363) Devamını oku

Cihazımdaki pil oksitlenmiş, yine de güvenle kullanabilir miyim? Doğrulanmış

Evet, cihaz yine de güvenle kullanılabilir. İlk olarak, oksitlenmiş pili çıkarın. Bunu yapmak için asla çıplak ellerinizi kullanmayın. Ardından sirke veya limon suyuna batırılmış pamuklu çubukla pil bölmesini temizleyin. Kurumasını bekleyin ve yeni piller takın.

Bu faydalıydı (261) Devamını oku

Değiştirilebilir bir pili bir cihazda uzun süre bırakabilir miyim? Doğrulanmış

Değiştirilebilir piller, cihaz kullanımda ise uzun süre bir cihazda kalabilir. Bir cihaz uzun süre saklandığında, oksidasyonu önlemek için pillerin çıkarılması tavsiye edilir.

Bu faydalıydı (209) Devamını oku