Kullanım kılavuzu arama sonuçları Bulaşık makineleri

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Bulaşık makineleri markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Bulaşık makinem döngüsünü bitirdikten sonra, tableti tutan kap açılmadı. Bu nasıl mümkün olabilir? Doğrulanmış
Bu soruna genellikle kabı tıkayan bulaşıklar neden olur. Bulaşık makinesini açmadan önce bunu kontrol edin.

Bu faydalıydı (7715)
Bulaşık makinesi artık suyu ısıtmıyor, o neden? Doğrulanmış
Isıtma elemanının arızalı olması muhtemeldir. Değiştirilmesini sağlayın. Şüphe duyduğunuzda üretici ile iletişime geçin.

Bu faydalıydı (7041)
Bulaşık makinemde normal tuz kullanabilir miyim? Doğrulanmış
Hayır, normal tuz, cihazınıza zarar verebilecek maddeler içerebilir.

Bu faydalıydı (3001)
Bulaşıklarımı bulaşık makinesine koymadan önce durulamalı mıyım? Doğrulanmış
Bulaşıkları yıkamak gerekli değildir, ancak büyük, sert ve yağ artıkları çıkarmanız gerekir. Bunlar zamanla tahliyeyi tıkayabilir.

Bu faydalıydı (1197)
Bulaşık makinesini çalışırken açabilir miyim? Doğrulanmış
Çoğu bulaşık makinesinde, kapak açıldığında programın hemen durmasını sağlayan ve su çıkmayacağı anlamına gelen bir su kesici bulunur. Bazı modellerde bu, zamanla sorunlara neden olabilir. Ankastre bulaşık makinelerinde, bulaşık makinesinin çalışırken sık sık açılması, çıkan buhar nedeniyle ek kabinlerde suyun zarar görmesine neden olabilir.

Bu faydalıydı (920)
Bulaşıkların daha çabuk kuruması için çalıştıktan sonra bulaşık makinesini açmalı mıyım? Doğrulanmış
Bu, bulaşık makinesinin türüne ve bulaşık makinesinin konumuna bağlıdır. Bazı bulaşık makineleri, yıkama programından sonra bulaşıkları kurutan bir özelliğe sahiptir. Bu durumda bulaşık makinesini açmanın katma değeri olmayacaktır. Ankastre bulaşık makinelerinde, bulaşık makinesinin çalışırken sık sık açılması, çıkan buhar nedeniyle ek kabinlerde suyun zarar görmesine neden olabilir.

Bu faydalıydı (734)
Bulaşık makinesi döngüsünü tamamladıktan sonra, plastik tabaklar hala ıslak, ancak geri kalanı ıslak değil. Neden? Doğrulanmış
Plastik, ürünlerin hızlı bir şekilde soğumasına izin veren kötü bir ısı iletkenidir. Üzerinde kalan nem, örneğin seramik veya metalde olduğundan çok daha az buharlaşır.

Bu faydalıydı (654)
Bulaşık makinesini uzatma kablosuna bağlayabilir miyim? Doğrulanmış
Bulaşık makinesi gibi büyük miktarda güç gerektiren cihazlar tüm uzatma kablolarına bağlanamaz. Bulaşık makinesinin Watt olarak gösterilen güç kullanımının ne olduğunu görün ve uzatma kablosunun bunu kaldırıp kaldırmadığını kontrol edin. Daha büyük cihazları kullanmak için yapılmış daha kalın kablolara sahip uzatma kabloları vardır.

Bu faydalıydı (590)
Spatula ve kesme tahtası gibi ahşap nesneleri bulaşık makinesine koyabilir miyim? Doğrulanmış
Hayır. Ahşap nesneler bulaşık makinesinde hasar görebilir veya eğilebilir. Ayrıca, serbest kalan ağaç lifleri bulaşık makinesine zarar verebilir. Ahşap kesme tahtaları genellikle bulaşık makinesinde birkaç kez kaldıktan sonra gevşeyebilen tutkalla yapılır.

Bu faydalıydı (590)
Bulaşık makinesinin içindeki metalde çizikler olması sorun olur mu? Doğrulanmış
Çoğu bulaşık makinesinin içi paslanmaz çelikten yapılmıştır ve çiziklerden etkilenmez.

Bu faydalıydı (589)
Teflonlu tavaları bulaşık makinesine koyabilir miyim? Doğrulanmış
Evet yapabilirsin. Ancak tava, elle temizlendiğinden daha hızlı aşınır. Teflon içeren bir tavayı elle temizlerken asla ovucu kullanmayın, yumuşak bir sünger veya bez kullanın.

Bu faydalıydı (589)