Çamaşır makineleri için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Çamaşır makineleri markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Başlat düğmesine bastığımda çamaşır makinem çalışmıyor, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Çoğu durumda çamaşır makinesinin kapısı düzgün kapanmamış. Kapıyı açıp kapatın ve tekrar deneyin.

Bu faydalıydı (23123) Devamını oku

Çamaşır makinem boşalmıyor, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Bir çamaşır makinesinin tahliye olmamasının ana nedeni, pompadaki veya tahliye hortumundaki tıkanmadır. Çamaşır makinenizin bu parçalara erişimi varsa, tüm tıkanıklıkları gidermeye çalışın. Bu sorunu çözmezse veya bu parçalara erişiminiz yoksa bir tamirci veya üretici ile iletişime geçmelisiniz.

Bu faydalıydı (22493) Devamını oku

Çamaşır makineme su gelmiyor, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Su girişinin açık olup olmadığını ve su giriş hortumunda herhangi bir bükülme olup olmadığını kontrol edin. Bu sorunu çözmezse, üreticiye başvurmalısınız.

Bu faydalıydı (8905) Devamını oku

Çamaşır makinemin kapısı açılmıyor, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Bunun birkaç nedeni olabilir. En yaygın neden, filtrenin tıkanmasıdır. Cihazın fişini çekin ve filtreyi kontrol edin. Gerekirse herhangi bir tıkanıklığı giderin. Filtrenin konumu, modele bağlı olarak farklıdır. Kapıyı açmak için özel bir kol olması da mümkündür. Bu seçenekler işe yaramazsa, son seçenek cihazı 30-60 dakika süreyle fişten çekin ve bundan sonra kapıyı açmaya çalışın. Bu işe yaramazsa, üretici veya bir tamirci ile iletişime geçin.

Bu faydalıydı (7379) Devamını oku

Çamaşır makinem çok ses çıkarıyor ve / veya yüksek sesle titriyor, bununla ilgili ne yapabilirim? Doğrulanmış

Çamaşır makinesinin hizalanmamış olması mümkündür. Bunu, mükemmel bir şekilde düz hale getirmek için ayakları ayarlayarak yapabilirsiniz. Sorun, makineye çok fazla giysinin sokulmasından da kaynaklanabilir. Sorununuzun nedeni bunlar değilse, üreticiye başvurmalısınız.

Bu faydalıydı (6382) Devamını oku

Deterjan hangi bölmeye gitmeli? Doğrulanmış

Çoğu çamaşır makinesinde deterjan için 3 bölme bulunur. Bu bölmeler, deterjanın nereye gittiğini göstermek için genellikle I, II ve * ile işaretlenmiştir. Bölme I ön yıkama döngüsü için kullanılır, II ana yıkama döngüsü ve * kumaş yumuşatıcı içindir. Bölme II en sık kullanılır.

Bu faydalıydı (4359) Devamını oku

Çamaşır makinem kokuyor, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Kendi kendini temizleme özelliğine sahip çamaşır makineleri bulunmaktadır. Bu özellikler mevcut değilse, 100 ml beyaz sirke veya 100 gr soda kristali eklemek ve çamaşır makinesinin 90 derecelik bir programı çalıştırmasını sağlamak mümkündür.

Bu faydalıydı (3586) Devamını oku

Çamaşır makinemi ılık su çıkışına bağlayabilir miyim? Doğrulanmış

Çamaşır makineleri muhtemelen 65 ° C'ye kadar su alımını işleyebilse de, bu çoğu üretici tarafından tavsiye edilmemektedir. Özellikle soğuk sudan yararlanan yıkama döngüleri vardır. Bu gibi durumlarda ılık su, yıkama programınızın sonuçlarına zarar verebilir. Ayrıca birçok çamaşır makinesi soğuk su çıkışına bağlanacak şekilde tasarlanmıştır.

Bu faydalıydı (2843) Devamını oku

Çamaşır makinesini taşırken nelere dikkat etmeliyim? Doğrulanmış

Bir çamaşır makinesini taşırken, tamburu sabitlemelisiniz. Her çamaşır makinesiyle birlikte gelen ve tamburun makine içinde hareket etmesini engelleyecek nakliye cıvatasını kullanabilirsiniz. Ayrıca tüm suyu boşaltmanız gerekir.

Bu faydalıydı (1406) Devamını oku

Çamaşır makinesini uzatma kablosuna bağlayabilir miyim? Doğrulanmış

Çamaşır makinesi gibi büyük miktarda güç gerektiren cihazlar tüm uzatma kablolarına bağlanamaz. Çamaşır makinesinin Watt olarak gösterilen güç kullanımını görün ve uzatma kablosunun bunu kaldırıp kaldırmadığını kontrol edin. Daha büyük cihazları kullanmak için yapılmış daha kalın kablolara sahip uzatma kabloları vardır.

Bu faydalıydı (1108) Devamını oku

Kurutma ve çamaşır makinemi üst üste koyabilir miyim? Doğrulanmış

Genel olarak, bir kurutucu ve çamaşır makinesini doğrudan üst üste istiflemek mümkündür. Bu yalnızca önden yüklemeli modellerde çalışır. Ancak bunun için uygun bir aksesuar kullanılması tavsiye edilir. Bu, makinelerin titremesini ve düşmesini önleyecek ve ayrıca alt makineye zarar gelmesini önleyecektir.

Bu faydalıydı (1108) Devamını oku

Bir çamaşır kurutma makinesi ile ayrı bir çamaşır makinesi ve kurutucu arasındaki kullanım farkı nedir? Doğrulanmış

Bir yıkayıcı-kurutucunun en büyük avantajı, daha az yer kaplamasıdır. Bununla birlikte, ayrı bir kurutucu, bir kurutmalı çamaşır makinesinden daha fazla kurutabilir. Bir yıkayıcı kurutucu da nispeten daha fazla enerji kullanır ve daha fazla zaman gerektirir.

Bu faydalıydı (1107) Devamını oku