Kullanım kılavuzu arama sonuçları Donduruculu buzdolapları

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Donduruculu buzdolapları markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Buzdolabımın daha soğuk olmasını istiyorsam, daha yüksek veya daha düşük bir ayar seçmeli miyim? Doğrulanmış
Çoğu buzdolabı dondurucuda daha yüksek bir ayar, makinenin daha fazla soğuması anlamına gelir. Daha düşük bir ayarda, makine daha az sert soğur ve buzdolabı-dondurucudaki sıcaklık daha yüksek olur.

Bu faydalıydı (5972)
Buzdolabımın kapısının açılma yönünü değiştirebilir miyim? Doğrulanmış
Evet, neredeyse tüm ayakta duran buzdolabı-dondurucular, kapıyı diğer tarafa yerleştirme seçeneği sunar. Bunun nasıl yapılacağı genellikle kılavuzda bulunabilir.

Bu faydalıydı (3347)
Bir buzdolabı için en iyi sıcaklık ayarı nedir? Doğrulanmış
Sağlık açısından bakıldığında 3 ℃ ile 4 ℃ arasındaki sıcaklıklar en iyisidir. Bu sıcaklıklarda bakteri ve küf oluşumu sınırlıdır.

Bu faydalıydı (2558)
Buzdolabı dondurucumdaki tahliye deliği kirli / tıkalı, nasıl temizlerim? Doğrulanmış
Bunu yapmak için özel temizleme cihazları vardır, ancak tıkanıklığı veya kiri pamuklu çubukla çıkarmak da mümkündür. Boşaltma deliğini temiz tutmak ve kokuları önlemek için, gidere yılda 4 kez bir damla klorlu ağartıcı koymanız önerilir.

Bu faydalıydı (2428)
Dondurucumu ne sıklıkla çözmeliyim? Doğrulanmış
Dondurucunun optimum kullanımı için en iyisi her 3-6 ayda bir çözmektir. Dondurucunun iç kısmındaki buz, mevcut alanı azaltır ve enerji kullanımını artırır. Çözme işlemi çekmeceye sıcak su konularak veya derin dondurucuya kaplar sıcak su konularak hızlandırılabilir.

Bu faydalıydı (2097)
Dondurucumdan fokurdama sesi geliyor, bu normal mi? Doğrulanmış
Modern buzdolabı-dondurucular, çevre dostu bir soğutma maddesinden yararlanmaktadır. Soğutma işlemi sırasında bu madde bir gaza dönüşür ve bu da bir fokurdama ve / veya tıslama sesine neden olabilir. Bu tamamen normaldir.

Bu faydalıydı (2026)
Yeni bir buzdolabı-dondurucu aldım, hemen açabilir miyim? Doğrulanmış
Hayır, buzdolabının açılabilmesi için en az 4 saat dik konumda durması gerekir. Bunun nedeni, soğutucu sıvının çökmesi gerektiğidir.

Bu faydalıydı (1253)
Dondurucumun arka duvarında su veya buz damlalarının oluşması normal mi? Doğrulanmış
Evet, bu tamamen normal bir olay. Buzdolabına sıcak hava veya ürünlerle giren nem, arka duvar olan en soğuk kısma yerleşecektir. Arka duvar donma noktasının altındaki sıcaklıklara ulaşabileceğinden, damlalar zaman zaman donacaktır. Buzdolabı-dondurucu boştayken damlalar çözülür ve buzdolabı-dondurucunun giderine akar.

Bu faydalıydı (947)
Buzdolabımın kapısı düzgün kapanmıyor, niye öyle? Doğrulanmış
En yaygın iki neden, buzdolabı-dondurucunun düz olmaması ve kapı contasının hasar görmüş olması veya üzerinde yiyecek artıkları olmasıdır. Dondurucunun düz olduğundan emin olun ve kapı contasını kontrol edin. Gerekirse contayı değiştirin.

Bu faydalıydı (827)
Buzdolabı-dondurucum ile duvar arasında ne kadar boşluk bırakmalıyım? Doğrulanmış
İyi bir havalandırma sağlamak için, her iki tarafta ve buzdolabı-dondurucunun arkasında en az 5 cm boş alan bırakmak en iyisidir.

Bu faydalıydı (786)
Dondurucudaki yıldızlar ne anlama geliyor? Doğrulanmış
Yıldızlar donma kapasitesini gösterir. 1 yıldız, -6ºC'ye kadar dondurma kapasitesini gösterir. Bu, dondurucuyu buz küpleri yapmak veya önceden dondurulmuş ürünleri iki haftaya kadar saklamak için uygun hale getirir. Taze yiyecekler dondurulamaz. 2 yıldız, -12ºC'ye kadar dondurma kapasitesini gösterir. Bu, dondurucuyu önceden dondurulmuş ürünleri iki aya kadar saklamak için uygun hale getirir. Taze yiyecekler dondurulamaz. 3 yıldız, -18ºC'ye kadar dondurma kapasitesini gösterir. Bu, dondurucuyu uygun hale getirir

Bu faydalıydı (565)
Buzdolabımın açtıktan sonra ayarlanan sıcaklığa ulaşması ne kadar sürer? Doğrulanmış
Bu, buzdolabının boyutuna, yaşına ve modeline bağlıdır. Buzdolabının ayarlanan sıcaklığa ulaşması birkaç saat ila 24 saat sürebilir. Bozulmayan malların buzdolabına konulmasıyla süreç hızlandırılabilir. Buzdolabındaki sıcaklık, içerideki hava hissedilerek doğru ölçülemez. Buzdolabının ayarlanan sıcaklığa ulaşıp ulaşmadığını anlamanın en iyi yolu, içinde termometre bulunan buzdolabına bir bardak su koymaktır.

Bu faydalıydı (499)
Buzdolabımda yoğuşma var, niye öyle? Doğrulanmış
Bunun birkaç nedeni olabilir. Kapı contası arızalı olabilir ve dış havanın buzdolabına girmesine izin verebilir. Buzdolabının düz olmaması da kapının düzgün kapanmasını engelliyor olabilir. Diğer bir neden, kapı sık sık açılırken buzdolabının içi ve dışı arasındaki sıcaklık arasındaki büyük farktır.

Bu faydalıydı (419)
Buzdolabıma sıcak yiyecek veya içecek koyabilir miyim? Doğrulanmış
Tercihen hayır. Buzdolabınızın içindeki sıcaklık yükselecek ve bu da içinde depolanan diğer eşyaları olumsuz yönde etkileyecektir.

Bu faydalıydı (398)
R-410A nedir? Doğrulanmış
R-410A, buzdolapları ve klimalar gibi 0 ° C'ye kadar soğuyan cihazlarda kullanılan bir soğutma maddesidir. Eski soğutucu ajanların yerini alır ve ozon tabakasına zarar vermez.

Bu faydalıydı (363)
Dondurucumun lastik contalarında küf var ne yapmalıyım? Doğrulanmış
Lastik contalar aslında buzdolabı-dondurucunun içinde değildir ve bu nedenle daha sıcaktır. Bu, bakterilerin büyümesini ve küflenmesini sağlar. Bunu önlemek için lastikleri düzenli olarak temizleyin.

Bu faydalıydı (362)