Klimalar için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Klimalar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Klimamdaki filtreleri ne sıklıkla temizlemeli veya değiştirmeliyim? Doğrulanmış

Klimanızın filtrelerini yılda 4 kez kontrol etmeniz önerilir. Kirli filtreler, hangi tip olduklarına göre elektrikli süpürge ile temizlenebilir veya yıkanabilir. Bakım sırasında bir profesyonel, filtreleri değiştirme zamanının gelip gelmediğine karar vermelidir.

Bu faydalıydı (2690) Devamını oku

BTU ne anlama geliyor? Doğrulanmış

BTU, İngiliz Termal Birimi'nin kısaltmasıdır. Bu, soğutma kapasitesini gösteren birimdir.

Bu faydalıydı (959) Devamını oku

Her klima aynı zamanda nem alma işlevi görür mü? Doğrulanmış

Bir klimanın ürettiği soğuk hava genellikle nispeten düşük neme sahiptir. Bununla birlikte, etki gerçek bir nem giderici kullanıldığında olduğundan daha azdır. Bazı klimaların havanın nemini almak için özel bir özelliği vardır.

Bu faydalıydı (713) Devamını oku

R-410A nedir? Doğrulanmış

R-410A, buzdolapları ve klimalar gibi 0 ° C'ye kadar soğuyan cihazlarda kullanılan bir soğutma maddesidir. Eski soğutucu ajanların yerini alır ve ozon tabakasına zarar vermez.

Bu faydalıydı (492) Devamını oku

Split tip bir klimanın iç ünitesini monte etmek için en iyi yer neresidir? Doğrulanmış

Bu, alana bağlıdır, ancak genel olarak aşağıdaki kurallara uyulabilir. Hava akışını engelleyen hiçbir şeyin olmadığından emin olun. Konumun bakım için erişilebilir olduğundan emin olun. Üniteyi yerden en az 2 metre yükseğe monte edin.

Bu faydalıydı (354) Devamını oku

Mobil klimamı gözden kaybolması için bir dolaba yerleştirebilir miyim? Doğrulanmış

Kesinlikle değil. Mobil bir klimanın hava akışına ve hava girişine izin vermek için alana ihtiyacı vardır. Küçük bir alanda cihaz aşırı ısınabilir.

Bu faydalıydı (351) Devamını oku

Bir klimanın hava kalitesi üzerinde olumsuz bir etkisi var mı? Doğrulanmış

Klimanın bakımı düzgün yapıldıysa, hava kalitesi üzerinde hiçbir etkisi olmayacaktır. Örneğin bir filtre uzun süredir değiştirilmediyse veya başka bir bakım yapılmadıysa, bir klima kirli hava üretebilir.

Bu faydalıydı (350) Devamını oku