Kullanım kılavuzu arama sonuçları Sabit disk sürücüleri

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Sabit disk sürücüleri markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Büyük dosyaları sabit disk sürücüme kopyalayamıyorum, bu neden? Doğrulanmış
Sabit disk sürücüsünün FAT32 dosya sistemini kullanması mümkündür. Bu, dosyaların boyutunu yaklaşık 4 GB ile sınırlar ancak 2 GB ve üzeri dosyalarda sorunlara neden olabilir. Daha büyük dosyaları kullanabilmek için, sabit disk sürücüsünün NTFS gibi farklı bir dosya sistemine biçimlendirilmesi gerekir. Dikkat! Sabit disk sürücüsünü biçimlendirirken, o sürücüdeki tüm dosyalar kaybolacaktır!

Bu faydalıydı (40) Devamını oku
Bir sabit disk sürücüsü ile bir SSD arasındaki fark nedir? Doğrulanmış
Bir sabit disk sürücüsünün hareket eden birden çok diski vardır. Büyük miktarda verinin depolanmasına izin verir, ancak çok fazla güç kullanır ve savunmasızdır. Bir SSD'nin hareketli parçası yoktur, ancak USB bellek gibi çipler kullanır. Hızlı ve hafif olma avantajına sahiptir, ancak daha az veri depolamaya izin verir.

Bu faydalıydı (9) Devamını oku
Kilobayt, megabayt, gigabayt ve terabayt ne kadar? Doğrulanmış
Bir kilobayt (KB) 1000 bayttan oluşur. 1 megabayt (MB) = 1000 kilobayt. 1 gigabayt (GB) = 1000 megabayt. 1 terabayt (TB) = 1000 gigabayt.

Bu faydalıydı (7) Devamını oku