Yazıcılar için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Yazıcılar markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Mürekkep kartuşum yeni ama yazdırmıyor, neden bu? Doğrulanmış

Yeni mürekkep kartuşları her zaman baskı kafasının üzerinde ambalajın içinde kurumalarını önleyen bir çıkartma ile gelir. Kartuştan mürekkep çıkabileceğinden emin olmak için bu etiketi çıkarın.

Bu faydalıydı (312) Devamını oku

Tam sayfa bir şey yazdırmak istiyorum, ancak ne yaparsam yapayım, her zaman beyaz bir kenar kalacaktır. Neden? Doğrulanmış

Çoğu yazıcı kenarlıksız yazdıramaz, çünkü yazıcının kağıdı tutabileceği bir yere ihtiyacı vardır. Bu nedenle her zaman beyaz bir kenar olacaktır.

Bu faydalıydı (214) Devamını oku

Mürekkep kartuşum kurudu, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Baskı kafalı ve kafasız kartuşlar var. Yalnızca yazıcı kafalı kartuşların tıkanıklığı kendiniz açılabilir. Pamuklu bir çubuk alın ve ılık suya batırın. Baskı kafasını çok ıslatmadan dikkatlice ovalayın. Gerekirse tekrarlayın.

Bu faydalıydı (146) Devamını oku

Mürekkep püskürtmeli ve lazer yazıcı arasındaki fark nedir? Doğrulanmış

Bu iki tip yazıcı arasındaki en büyük fark teknolojidir. Mürekkep püskürtmeli bir yazıcı, kağıda çok küçük mürekkep damlacıkları yerleştirir. Mürekkep sıvı olduğu için baskı kafası zamanla kuruyabilir. Bunu önlemek için düzenli baskı gerekir. Lazer yazıcı, kağıda toner (siyah veya renkli toz) uygular. Toz kuruyamaz, bu da normal baskıyı gereksiz hale getirir. Ayrıca, ortalama olarak lazer yazıcılar mürekkep püskürtmeli yazıcılardan daha hızlı çalışır.

Bu faydalıydı (127) Devamını oku

Her yazıcı fotoğraf kağıdına yazdırabilir mi? Doğrulanmış

Hayır, bu bazı yazıcıların sahip olduğu özel bir özelliktir. Bu kısmen fotoğraf kağıdının kalınlığından kaynaklanıyor.

Bu faydalıydı (98) Devamını oku

Yazdırılan belgeler çarpık, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Buna neden olabilecek birkaç şey var. Kağıt yanlış yüklenmiş olabilir. Kağıdın bu yazıcıyla eşleşecek doğru özelliklere sahip olmaması mümkündür. Seçilen kağıt boyutu gerçek kağıtla eşleşmiyor olabilir. Bunların hiçbiri sorunu çözmezse, üreticiye başvurun.

Bu faydalıydı (67) Devamını oku

Kağıt kalınlığı nedir? Doğrulanmış

Kağıt kalınlığı ağırlık olarak belirtilir, örneğin 80 gram kağıt. Bu, kağıdın bir metrekaredeki ağırlığıdır. Daha ağır kağıt daha kalın ve daha sağlamdır.

Bu faydalıydı (65) Devamını oku

DPI ne anlama geliyor? Doğrulanmış

DPI, İnç Başına Nokta anlamına gelir ve baskıların ne kadar keskin olacağını gösterir. Daha fazla DPI, daha keskin baskılar sağlar.

Bu faydalıydı (62) Devamını oku

Yazıcımda en iyi kağıt kalınlığını kullanabilirim? Doğrulanmış

Normal bir tüketici yazıcısı genellikle 80 gram kağıt kalınlığı kullanır. Sıklıkla kullanılan diğer standart ağırlıklar 120 gram ve 160 gramdır.

Bu faydalıydı (56) Devamını oku

SD ne anlama geliyor? Doğrulanmış

SD, Secure Digital anlamına gelir. SD kartlar, birçok dijital kamera için standart depolama ortamıdır.

Bu faydalıydı (49) Devamını oku