Oto koltukları için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Oto koltukları markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Isofix oto güvenlik koltukları Isofix'siz araçlara yerleştirilebilir mi? Doğrulanmış

Mevcut Isofix araba koltuklarının çoğu, otomobilin özel onayına ek olarak emniyet kemerleri ile sabitlemek için evrensel onaya sahiptir. Bu, koltuğun emniyet kemerleri ile sabitlenmesini sağlar. Ayrıntılar için araba koltuğunun kılavuzunu okuyun. Emniyet kemerleri ile sabitlenemeyen Isofix araba koltukları vardır.

Bu faydalıydı (723) Devamını oku

Bir araba koltuğu yerleştirmek için en güvenli yer neresidir? Doğrulanmış

Bu kısmen araca bağlıdır, ancak genel olarak arka koltuğun ortası en güvenli yerdir. Burada çocuk yanlardan olabildiğince uzaktadır ve bu nedenle bir kaza durumunda en iyi şekilde korunur. Ancak bu yalnızca tam 3 noktalı emniyet kemeri varsa geçerlidir. Yalnızca bir kucak kemeri varsa, arka cam koltuğu kullanmak daha güvenlidir.

Bu faydalıydı (644) Devamını oku

Arabayı uçakta kullanabilir miyim? Doğrulanmış

Uçaklarda araba koltuğu kullanımına ilişkin uluslararası bir kılavuz yoktur. Modele bağlı olarak, araba koltuğunun buna uygun olması mümkündür. İzin verilip verilmeyeceği havayoluna bağlıdır. Bunu doğrulamak için daima havayoluyla önceden iletişime geçin.

Bu faydalıydı (217) Devamını oku

Isofix'li tüm araçlara tüm Isofix araba koltukları monte edilebilir mi? Doğrulanmış

Hayır, evrensel ve evrensel olmayan Isofix araba koltukları vardır. Evrensel olmayan bir Isofix araba koltuğu yalnızca belirli araçlarda kullanılabilir. Koltuk, o koltukla kullanıma uygun araba modellerinin bir listesi ile birlikte gelir. Evrensel bir Isofix araba koltuğu yalnızca Isofix ve Top Tether bağlantı noktası ile donatılmış araçlarda kullanılabilir.

Bu faydalıydı (167) Devamını oku

Çocuğum araba koltuğunda ne kadar süre kalabilir? Doğrulanmış

Çocuğunuzun günde 1,5 ila 2 saatten fazla bir araba koltuğunda oturmasına izin vermeyin. Pek çok modern bebek arabası, çocuğunuzun hızlı bir şekilde taşınmasına olanak tanıyan araba koltuğunu üste takma seçeneği sunar. Ayrıca bu durumda günde 1,5 ila 2 saati geçmeyin.

Bu faydalıydı (158) Devamını oku

Isofix nedir? Doğrulanmış

Isofix, arabalara monte edilmiş araba koltukları için uluslararası olarak standartlaştırılmış bir sistemdir. Arabada Isofix montaj braketleri bulunmaktadır. Bu braketler sırtlık ile arka koltuğun koltuğu arasında bulunur ve araç gövdesine bağlanır. Isofix araba koltuğu, montaj braketlerine kolayca takılabilen kancalarla donatılmıştır.

Bu faydalıydı (157) Devamını oku