Kullanım kılavuzu arama sonuçları Arzum Meteoroloji istasyonları

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Arzum Meteoroloji istasyonları modellerini aşağıda bulabilirsiniz. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız model listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Hava durumu istasyonum yağmur yağacağını tahmin etti ama bu olmadı. Neden? Doğrulanmış
Meteoroloji istasyonundaki tahmin, hava basıncına dayanmaktadır. Genel olarak düşük basınç, kötü hava anlamına gelir ve yüksek basınç, iyi hava anlamına gelir. Hava düzeninin, hava basıncının öngördüğünden farklı gelişmesi mümkündür.

Bu faydalıydı (1216)
Bir hava istasyonu ve sensörleri için en iyi konum nedir? Doğrulanmış
Hava istasyonunun kendisi içeriye yerleştirilir ve mutfak, pencere veya elektrikli cihazlar gibi ısı kaynaklarından uzak tutulması gerekir. Ayrı bir dış sıcaklık sensörünün gölgeye ve yerden en az 1,25 m yükseğe yerleştirilmesi gerekir. Yağmur sensörünün her zaman yağmur toplayabileceği açık bir alana yerleştirilmesi gerekir. Rüzgarı etkileyen herhangi bir engelle birlikte açık bir alana bir rüzgar sensörünün de yerleştirilmesi gerekir.

Bu faydalıydı (192)
Değiştirilebilir bir pili bir cihazda uzun süre bırakabilir miyim? Doğrulanmış
Değiştirilebilir piller, cihaz kullanımda ise uzun süre bir cihazda kalabilir. Bir cihaz uzun süre saklandığında, oksidasyonu önlemek için pillerin çıkarılması tavsiye edilir.

Bu faydalıydı (141)
Cihazımdaki pil oksitlenmiş, yine de güvenle kullanabilir miyim? Doğrulanmış
Evet, cihaz yine de güvenle kullanılabilir. İlk olarak, oksitlenmiş pili çıkarın. Bunu yapmak için asla çıplak ellerinizi kullanmayın. Ardından sirke veya limon suyuna batırılmış pamuklu çubukla pil bölmesini temizleyin. Kurumasını bekleyin ve yeni piller takın.

Bu faydalıydı (141)
Hava durumu istasyonumda yağmur göstergesi var, kar yağışını da ölçebilir mi? Doğrulanmış
Bazı yağmur ölçerler, karı eriten ve ölçülmesini sağlayan bir ısıtma elemanıyla donatılmıştır. Isıtma elemanı olmadan yağmur göstergesi tıkanır ve ölçüm yapılamaz.

Bu faydalıydı (139)