Kol saatleri için kılavuzlar

Kullanma kılavuzlarının mevcut olduğu tüm Kol saatleri markalarını aşağıda bulabilirsiniz. Tüm modellerin bir listesi için marka üzerine tıklayın. Aynı zamanda ürününüz hakkında faydalı ipuçları için sayfanın altında yer alan sıkça sorulan soruları inceleyin. Aradığınız marka listede yok mu? Lütfen bizimle iletişime geçin.

Ürününüz kusurlu ve kullanma kılavuzu size bir çözüm sunamıyor mu? O zaman ücretsiz tamir hizmetleri için Repair Café’yi ziyaret edin.

Sıkça sorulan sorular

Destek ekibimiz faydalı ürün bilgileri arar ve sıkça sorulan soruları cevaplar. Sıkça sorulan sorularda hatalı bir cevaba rastlamanız halinde lütfen bunu iletişim formunu kullanarak bize bildirin.

Cihazımdaki pil oksitlenmiş, yine de güvenle kullanabilir miyim? Doğrulanmış

Evet, cihaz yine de güvenle kullanılabilir. İlk olarak, oksitlenmiş pili çıkarın. Bunu yapmak için asla çıplak ellerinizi kullanmayın. Ardından sirke veya limon suyuna batırılmış pamuklu çubukla pil bölmesini temizleyin. Kurumasını bekleyin ve yeni piller takın.

Bu faydalıydı (793) Devamını oku

Mekanik saatim hızlı çalışıyor, ne yapabilirim? Doğrulanmış

Bunun nedeni bir manyetik alana maruz kalma olabilir. Profesyonel bir saat ustası tarafından yapılan manyetik giderme işlemi ile çözülebilir.

Bu faydalıydı (763) Devamını oku

AM ve PM ne anlama geliyor? Doğrulanmış

AM, Ante Meridiem anlamına gelir ve zamanın öğleden önce olduğunu gösterir. PM, Post Meridiem'in kısaltmasıdır ve zamanın öğleden sonra geçtiğini gösterir.

Bu faydalıydı (657) Devamını oku

'Kronograf' nedir? Doğrulanmış

Bir 'Kronograf' kelimenin tam anlamıyla bir 'zaman yazarı'dır. Bu terim, günün saatini söyleyen ve aynı zamanda bir kronometre gibi belirli bir zaman dilimini ölçen saatleri ve saatleri tanımlamak için kullanılır.

Bu faydalıydı (572) Devamını oku

GMT nedir? Doğrulanmış

GMT, Greenwich Ortalama Saati anlamına gelir (bazen UTC olarak adlandırılır ve Koordineli Evrensel Saat anlamına gelir). Londra yakınlarındaki Greenwich'ten geçen 0 boylamının zamanıdır.

Bu faydalıydı (395) Devamını oku

Kuvars hareketi nedir? Doğrulanmış

Kuvars mekanizmalı saatler ve saatler bir batarya ile çalıştırılır. Bu, titreşecek kuvars kristallerinden bir elektrik akımı gönderir. Bu titreşimler harekete aktarılır. Titreşimlerin sabit bir frekansı olduğundan, kuvars hareketli saatler ve saatler son derece hassastır.

Bu faydalıydı (395) Devamını oku